Zastosowanie baniek chińskich na cellulit

Jeśli masz cellulit, to z pewnością szukałaś już sposobu na pozbycie się go. W internecie można wyszukać wiele różnych metod, które mają być w tym pomocne. Część z nich jest bardziej, a część mniej skuteczna. Jednak trudno wybrać takie, które sprawdzą się w naszym przypadku. Wśród tych przeróżnych sposobów, jak uprawianie sportu, czy zbilansowana dieta, można znaleźć masaż bańkami chińskimi.

Słowo masaż nasuwa nam już jakieś wyobrażenie na ten temat. Jednak mało kto wie, jak stosować bańki chińskie na cellulit. Bańki chińskie są gumowym odpowiednikiem tradycyjnych baniek szklanych, stawianych przez nasze babcie na przeziębienie i zapalenie płuc. Fakt, że są gumowe, ułatwia bardzo sprawę, gdyż nie potrzebujemy ogrzewania baniek, aby pozbyć się z nich powietrza. Bańki możemy kupić w różnych rozmiarach, zazwyczaj jest jeden zestaw zawierający kilka wielkości. Rozmiar bańki dostosowujemy do powierzchni danej części ciała.

Do wykonania masażu bańką chińską niezbędny jest olejek do masażu. Nacieramy nim część ciała, dotkniętą cellulitem, bańkę ściskamy tak, aby wycisnąć z niej powietrze, przykładamy do ciała i zasysamy. Następnie przesuwamy po powierzchni ciała w różnych kierunkach, ale z tendencją z dołu do góry. Ma to pomóc w przepływie limfy oraz krwi w górę.

Bardzo ważne, by nie używać baniek na brzuch. Siła ich zasysania może być niebezpieczna dla organów wewnętrznych. Co do samej siły, to nie powinna ona być zbyt duża, ale jednak pozwalać na rozbijanie tłuszczu pod skórą. Warto zacząć od mniejszego nacisku, aby po przyzwyczajeniu się przejść do silniejszego. Z całą pewnością po takim zabiegu zauważymy czerwone ślady lub też siniaki. Jest to normalna reakcja i nie powinna nas martwić.

Zabiegi wykonywane bańką chińską powinny być łączone w serie. Jednorazowy zabieg lub też zabiegi w dużych odstępach czasu, nie przyczynią się do redukcji cellulitu. Najlepiej jest wykonać masaż codziennie przez osiem lub dziesięć dni, a następnie zrobić przerwę w zależności od otrzymanego rezultatu. Nie należy lekceważyć przeciwwskazań jak żylaki czy skłonność do pajączków.

Skuteczność masaży bańką jest bardzo duża. Rezultaty zależą w dużej mierze od naszej systematyczności i siły, jaką wykonamy masaż. Jest to zabieg raczej bolesny jednak wart wysiłku.

cellulit.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here