Teatr czy kino? Gdzie lepiej się wybrać?

Lubisz dobrą rozrywkę? Na pewno często odwiedzasz kino. Wielu z nas jednak zapomina o istnieniu teatru, który również zapewnia świetną zabawę. Gdy dawno nie było cię na żadnym spektaklu, warto to zmienić!

Kino to dla wielu z nas łatwa rozrywka – do wyboru mamy szeroką gamę filmów, między innymi animacje, filmy akcji, melodramaty czy komedie romantyczne, więc każdy z nas może znaleźć dla siebie coś interesującego. Kino niewątpliwie jest dzisiaj bardziej spektakularne od teatru – efekty specjalne robią swoje. Jednak wielu z nas i tak preferuje grę aktorską na żywo, która jest nie do podrobienia.

Do teatrów chodzi dość mało Polaków. Badana wykonane na okoliczność 250. urodzin Teatru Narodowego wykazały, że do teatru 28 procent ankietowanych chodzi kilka razy w roku, z kolei po 17 procent wskazało, że raz do roku lub raz na kwartał. 18 procent ankietowanych odpowiedziało, że do teatru udają się tylko wtedy, gdy w repertuarze pojawi się coś godnego uwagi. Do teatru chodzi więcej pań niż panów – proporcja to aż 75 procent do 25 procent. Badanie wskazało też, że aż dla 47 procent ankietowanych sztuka teatralna to miły wieczór, a dla 18 procent świetna zabawa.

Zarówno kino jak i teatr mają swoje plusy i minus, więc trudno wskazać tutaj jednoznacznie, gdzie warto chodzić przede wszystkim. Warto jednak wspomnieć o tym, że do teatru możemy wybrać się nie tylko na sztukę, ale również na ciekawe koncerty. Gdańsk jest jednym z miast, gdzie możemy w teatrze usłyszeć muzykę ulubionych wykonawców. Taką możliwość daje Teatr Szekspirowski, który jest jedynym tego rodzaju obiektem w Polsce – został zbudowany na wzór klasycznego teatru elżbietańskiego. Jeżeli organizowane są jakieś koncerty w Trójmieście, wiele z nich ma miejsce tutaj.

Na koncerty w Trójmieście zaprasza Teatr Szekspirowski z Gdańska. Aktualnie w jego repertuarze koncertowym znajdują się Brodka, Voo Voo, Xiu Xiu, Lee Ranaldo, Kings of Convenience, aby wspomnieć tylko o niektórych artystach. Jeżeli interesują cię niezwykłe koncerty w Gdańsku, warto zapoznać się z ofertą już teraz. Bilety możemy upić również on-line.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here