Olej silnikowy

Zbliża się termin okresowej wymiany oleju silnikowego w Twoim aucie? Nie masz pojęcia jaka jest pojemność zbiornika na tego typu olej w Twoim samochodzie? Nie wiesz gdzie to sprawdzić? Jeżeli posiadasz tego typu wątpliwości to koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem, w którym rozwiejemy Twoje niepewności.

Na frapujące wielu użytkowników samochodów pytanie: ile oleju do silnika? Nie ma zdecydowanie jednoznacznej odpowiedzi, zależy to bowiem od bardzo wielu czynników: marki samochodu, modelu samochodu, modelu silnika czy też innych specyfikacji pojazdu. Jeżeli mamy do czynienia z małymi litrażami silników to ilość oleju mieszczącego się w zbiorniku danego auta wyniesie najprawdopodobniej około 4 litrów. W przypadku zdecydowanie mocniejszych jednostek (na przykład silnika V8) pojemność zbiornika na olej może wynosić nawet 10 litrów! Z całą pewnością jeżeli jesteśmy posiadaczami wymagających samochodów wyposażonych w duże silniki to nasze wydatki przy wymianie oleju będą nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku posiadaczy aut kompaktowych.

Bardzo ważną kwestią z, której wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jest fakt, iż nalanie zbyt dużej ilości oleju silnikowego do auta może być równie niebezpieczne jak jeżdżenie z niedostateczną ilością oleju silnikowego. Większa ilość oleju wiąże się ze znacznym wzrostem ciśnienia, które może spowodować bardzo poważne uszkodzenia uszczelniaczy, a w konsekwencji do groźnych wycieków płynów. Nadmiar oleju może spowodować także uszkodzenia mechaniczne sprzęgła oraz pasku rozrządu. Bezwzględnie pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju silnikowego na bagnecie. W nowoczesnych autach komputer pokładowy za każdym odpaleniem silnika zasygnalizuje nam obecny stan poziomu oleju. Jednak elektronika bywa zawodna, więc i kierowcom nowoczesnych aut zalecamy profilaktyczną kontrolę oleju. Przyjmuje się, że praktycznie każde auto zużywa nieco oleju, jednak nie powinny to być duże ilości. Żeby sprawdzić ile oleju do silnika potrzebuje nasze auto oraz ile będzie go maksymalnie wypalać należy zajrzeć do specjalnej instrukcji dedykowanej do naszej marki oraz modelu auta.

http://www.kmhs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here