Jakie kosmetyki są najlepsze do stylizacji brody?

Dawniej mężczyźni jedynie przycinali swój zarost. Obecnie ważna jest także stylizacja brody, a więc układa się ją tak samo jak włosy. Nawet nieład musi być „artystyczny” i starannie przemyślany. W tym celu konieczne jest sięganie po specjalne kosmetyki.

Stylizacja brody? Jeszcze kilka lat temu pojęcie to było mało znane. Moda na zarost odchodzi, by potem powrócić ze zdwojoną siłą. Kiedyś brody mogły rosnąć sobie swobodnie, jednak wielu panów układało wąsy, niektórzy nawet dość zabawnie je wykręcali. Obecnie zadbani mężczyźni nawet sami nie stylizują swojego zarostu i oddają się w ręce fachowców.

Zarost powinien być zadbany

Dziś zarost znów jest w modzie. Najpierw, jak zawsze, można było go zauważyć u celebrytów, co wróżyło już, iż niebawem zagości na twarzach ich fanów i ponownie stanie się modny. I tak się oczywiście stało. Obecnie zarost jest traktowany równie serio jak fryzury. Nie ma tu mowy o tym, by rósł, jak mu się podoba. Każdy pojedynczy włos powinien znać swoje miejsce. Niektórzy obawiają się, że stylizacja brody jest dla nich zbyt trudna, i oddają się w ręce fachowców. Dlatego w wielu punktach pojawiła się usługa przycinania i układania brody. Patrząc po kolejkach – pomysł ten jest strzałem w dziesiątkę.

Błędem jest myślenie, że jedynie mężczyźni z gęstym zarostem mogą z nim zrobić coś ciekawego. Otóż odpowiednia stylizacja brody może zdziałać prawdziwe cuda i pozwolić na osiągnięcie naprawdę ciekawego efektu.

Jakie kosmetyki do brody?

Jeszcze całkiem niedawno większość panów używała do pielęgnacji zarostu tych samych kosmetyków co do włosów. Obecnie jednak na rynku kosmetycznym pojawiły się preparaty, które są przeznaczone do stylizacji brody.

Marka L’Oréal wydała nawet całą gamę produktów do pielęgnacji brody i wąsów – Barber Club. Eksperci postanowili umieścić w składzie tych preparatów olej z drzewa cedrowego, który wzmacnia oraz pielęgnuje owłosienie na twarzy, a do tego koi wszelkiego rodzaju podrażnienia. Do tego dochodzi męski zapach, który jest połączeniem wanilii, drzewa cedrowego, drzewa sandałowego i czarnego pieprzu. Słodkie, damskie zapachy raczej nie zachęciłyby panów do sięgania po kosmetyki do pielęgnacji zarostu. W serii Barber Club znajdziemy właściwie wszystko, czego wymaga odpowiednia pielęgnacja i stylizacja brody, a więc: żel do mycia brody, twarzy i włosów, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia z zarostu, krem do stylizacji, olejek do brody długiej (dyscyplinuje i odżywia brodę bez przetłuszczania, łagodzi uczucie swędzenia i odżywia skórę pod brodą) oraz żel nawilżający do krótkiej brody.

Kosmetyki dla mężczyzn muszą być przeznaczone do cery panów, która różni się od skóry pań. Dlatego warto czytać skład i sięgać po sprawdzone preparaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here