satysfakcja z seksu

Jakość współżycia płciowego z partnerem oddziałuje znacząco na pełne działanie człowieka, jego usposobienie i postrzeganie rzeczywistości. Kłopoty w tej sferze efektywnie obniżają zadowolenie z życia oraz generują problemy w zależności między partnerami. Jest szereg elementów, które niwelują ochotę na zbliżenie, jak i ograniczają płynącą z niego przyjemność. Potrafią przemijać instynktownie czy utrzymywać się większy okres – stoją się kłopotem, jeśli zaburzają relacje w klubu oraz ograniczają przyjemność ze współżycia. Jak względem tego zmaksymalizować przyjemność z seksu?

Elementy wpływające na popęd płciowy – co wpływa na erotyzm?

Podstawą do zapoczątkowania satysfakcjonującego stosunku płciowego jest pożądanie – to wyjątkowy stan emocjonalny, odzwierciedlający uwarunkowany biologicznie popęd płciowy. Ta funkcja psychiczna wydaje się w ogólnym zainteresowaniu obszarem seksu, fantazjowaniem i aktywnym dążeniem do osiągnięcia w postaci aktu płciowego. Warto podkreślić, iż okresowe schorzenia we wspomnianym obszarze nie stanowią patologii, wymagającej specjalistycznego leczenia. Stoją się kłopotem, jeśli brak pożądania wykracza poza ogólnie przyjęte normy, szczególnie jeżeli jest subiektywnie odbierany jako ograniczający oraz wywołujący dyskomfort. Schorzenia potrafią postawić na wszystkim etapie cyklu reakcji seksualnych, a to potrafią dotyczyć fazy pożądania, podniecenia czy docelowego orgazmu. Należy zaznaczyć, iż na zmniejszenie popędu płciowego może oddziaływać stres, normalne kłopoty i przemęczenie, jak i sytuacje, wyzwalające duże emocje – spadek libido może nastąpić również u kobiet, jak oraz u panów. Częstą etiologią unikania zbliżeń z partnerem są stany depresyjne, schorzenia lękowe oraz osobowościowe i hormonalne.

Jak osiągnąć satysfakcjonujące współżycie?

Gdy schorzenia w sferze pożądania oraz współżycia płciowego stają się kłopotem, warto skonsultować się ze lekarzem – seksuolog bowiem ma właściwe doświadczenie oraz podstawy merytoryczne, pozwalające na ustalenie etiologii powstałych schorzeń oraz dysfunkcji seksualnych, jak także zna najnowsze formy ich zwalczania. Niejednokrotnie stosowana jest kuracja hormonalna, psychoterapia dla par i zmiany w normalnym stylu życia oraz systemie żywienia. Częstym kłopotem u panów stoją się schorzenia erekcji – wynikają one z błędów żywieniowych, obciążającego trybu życia, jak także potrafią być symptom rozmaitych zaburzeń, w tym również kardiologicznych. Nie bez znaczenia składa się także stopień prolaktyny w systemie mężczyzny – wzrost stężenia tego hormonu generuje zmniejszenie libido i zmęczenie chęci na aktywność fizyczną. Gdy podobne kłopoty utrzymują oraz zwiększają się, niezbędna staje się konsultacja ze lekarzem. Po wykluczeniu poważniejszych zaburzeń wdraża on środki na wzmocnienie erekcji – potrafią zatem być środki, dedykowane mężczyznom, jak także naturalne afrodyzjaki czy suplementy, bazujące na wyciągach roślinnych. Nowoczesna seksuologia poszukuje innowacyjnych leków, wspomagających funkcje seksualne u kobiet oraz panów – stosunkowo nowym odkryciem jest trazodon, który pozytywnie oddziałuje zwłaszcza na kłopot z erekcją oraz umożliwia osiągnąć satysfakcjonujący męski orgazm .

Naturalne afrodyzjaki oraz różne sposoby na wzmocnienie libido?

satysfakcja z seksuChcąc spotęgować doznania seksualne, zmaksymalizować ochotę na seks i udoskonalić współżycie, warto zająć się afrodyzjakami, które wykorzystywać można w ich zwykłej formie. Wśród nich wymienić należy również wyciągi roślinne, jak oraz kompozycje ziół i wybrane warzywa, owoce oraz artykuły spożywcze. Są one naturalny sposób na satysfakcjonujący damski orgazm i potęgują spełnienie seksualne u panów. Modne oraz efektywne afrodyzjaki to (2):
•korzeń żeń-szenia,
•ekstrakt z buzdyganka ziemnego,
•gorzka czekolada,
•owoce morza,
•ekstrakt z liścia miłorzębu.
Także współcześnie dostępne są rozmaite żele intymne, potęgujące odczuwane doznania seksualne partnerów (2).

Dla pikanterii, czyli nowości w sypialni

Nasze życie seksualne może ulec poprawie, gdy zdecydujemy się na przeróżnego typu gadżety, partnerskie gierki oraz nowości, o których dotychczas chociażby nie pomyśleliśmy, iż potrafią sprawić nam przyjemność czy po prostu nie mięliśmy odwagi wprowadzić ich w nasze życie. Każdy pomysł że być dobrzy pod warunkiem, iż spodoba się obojgu kochankom. Potrafią więc być przeróżnego rodzaju przebieranki. Oraz tutaj wszystko zależy od rodzaju oraz smaku. Niektórzy mężczyźni marzą o swej kobiecie wystylizowanej na delikatną studentkę, ostrą policjantkę czy ponętną pielęgniarkę. Podobnie kobiety marzą o seksie z dużym tarzanem czy eleganckim biznesmenem. Do tego rodzaju przebieranek pasować będą również przeróżnego rodzaju gadżety erotyczne. Wszystek z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wachlarz możliwości jest wielki, zacząwszy od kajdanek, wibratorów, a kończąc na lateksowych maskach. Do naszego łóżka warto czasem wprowadzić zabawy sypialniane. Można rozpocząć od dobrze znanego każdemu rozbieranego pokera, a zakończywszy na loterii pozycji seksualnych, które wypróbujemy danego wieczoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here