Car sharing to stosunkowo nowe pojęcie, które nie zdążyło dotrzeć jeszcze do wielu osób, mimo, że usługa na terenie Polski jest już dostępna od jakiegoś czasu. Car sharing oznacza nic innego, jak wspólne użytkowanie samochodów oraz obejmuje rejestrację, odbiór oraz zwrot samochodu przez użytkownika. Usługa jest banalnie prosta i szybka do zrealizowania, co zdecydowanie jest jej największą zaletą.

Co to jest car sharing?

Jak już wspomniano car sharing to usługa wspólnego użytkowania samochodów, oferowana przez firmę 4mobility.pl. Usługa ta okazuje się bardzo pomocna osobom, które sporadycznie użytkują samochód, na niedalekich odcinkach. Aby móc skorzystać z usługi car sharing wystarczy pobrać na swój smartfon specjalną aplikację, zarejestrować się, wpisać dane posiadanego prawo jazdy, karty kredytowej oraz przesłać skan bądź zdjęcie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami. Wystarczy kilka minut, by podane przez Ciebie informacje zostały zweryfikowane, a co za tym idzie, byś mógł wynająć samochód. Rezerwujesz auto i tym samym wkraczasz w czwarty wymiar mobilności. Największą zaletą wynajmu samochodów jest fakt, że płaci się tylko za czas przejazdu i za przejechane kilometry. Decydując się na wynajem auta zdecydowanie zmniejszasz swoje koszty.

Gdzie znajdziesz car sharing?

Wspólne użytkowanie samochodów jest zdecydowanie bardziej popularne w większych miastach, jak Warszawa, niż w małych miejscowościach. To tam mieszkańcy mają większą świadomość na temat tego, w jaki sposób spaliny wpływają na poziom zanieczyszczonego powietrza i chętniej na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej. Okazuje się, że jeden samochód działający w formie wspólnego użytkowania potrafi zastąpić nawet 12 aut prywatnych. Jest to ogromna dbałość o środowisko i wkład w ekologię.

Obserwując statystyki można spokojnie powiedzieć, że jest to usługa przyszłości. Zainteresowanie ciągle wzrasta a to wszystko dzięki bezpieczeństwu, jakie oferuje firma ale też prostocie. Konsumenci uwielbiają usługi proste, nieskomplikowane i nie wymagające dużej ilości czasu do załatwienia sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here