Czy warto czekać na Playstation 5?

0
1099

Konsole do gier od lat cieszą się ogromną popularnością. Nie są one tak wszechstronne, jak komputery osobite czy laptopy, za pomocą których możemy zrobić znacznie więcej, niż tylko grać czy oglądać filmy, ale mają inne zalety.

Dzięki nim możemy przez lata grać w najnowsze produkcje i cieszyć się płynnym działaniem, kiedy komputer za tą samą cenę na przestrzeni lat przestałby radzić sobie równie dobrze. Nie bez znaczenia są także tak zwane „exclusivy”, czyli tytuły, w które zagramy tylko na konsoli (poza Microsoftem, który swoje tytuły ekskluzywne udostępnia zarówno na komputerach z Windowsem, jak i konsolach z serii Xbox).

Już w tym roku czeka nas premiera Playstation 5, konsoli nowej generacji od Sony. Czy warto na nią czekać, czy też lepiej nie nastawiać się na nic niesamowitego?

Specyfikacja zapowiada się świetnie

Na temat specyfikacji PS5 przez długi czas musieliśmy jedynie spekulować, jednak niedawno została ona oficjalnie ujawniona. Ciężko narzekać na to, czego się dowiedzieliśmy.

Solidny procesor, GPU i RAM, a także ultraszybki dysk SSD dają podstawy do twierdzenia, że gry na PS5 będą wyglądać po prostu świetnie, a konsola być może rzeczywiście poradzi sobie z ray tracingiem, tak jak twierdzi producent. Tak więc specyfikacja zdecydowanie jest powodem, dla którego warto na PS5 czekać.

Więcej na temat tego, co będzie siedziało w środku nowej konsoli od Sony, można przeczytać tutaj: https://techpolska.pl/kiedy-bedzie-ps5-specyfikacja-i-data-premiery/.  Warto także zainteresować się tym, jak specyfikacja PS5 wygląda w porównaniu do specyfikacji Xbox One X.

Sony ma najlepsze gry ekskluzywne

Seria The Last of Us, przygody Nathana Drake’a, nowy Spiderman – to tylko niektóre ze świetnych tytułów, w które można zagrać jedynie na konsolach Sony.

Można się spodziewać, że PS5 nie będzie pod tym względem wyjątkiem, tak więc, jeśli zależy nam na możliwości grania w najlepsze gry ekskluzywne, powinniśmy z niecierpliwością czekać na premierę nowej konsoli Sony.

Kontroler zaskakuje

Niedawno dowiedzieliśmy się, jak nazywać się będzie kontroler do PS5 (DualSense, a nie DualShock 5), jak będzie wyglądać i w jakie funkcje będzie wyposażony. Sony postawiło niewątpliwie na nietypowy dla siebie design, a przy tym zainwestowało także w rozwój technologiczny.

W DualSense znajdziemy technologię haptyczną, a także spusty, w których będziemy czuć różny poziom oporu w zależności od sytuacji, w jakiej znajdzie się kierowany przez nas bohater. Nie każdemu wygląd nowego kontrolera Sony się podoba, ale wiele osób jest nim zaintrygowanych i chce go wypróbować.

Kiedy premiera PS5?

Sony nie podało jeszcze dokładnej dany – wiemy jedynie, że jeśli chodzi o PS5 data premiery będzie oscylowała w okoliczności świąt 2020 (mówimy tu raczej o celebrowanym w Ameryce Święcie Dziękczynienia, a nie Bożym Narodzeniu).

Czy warto na nią czekać? Zdecydowanie tak, jeśli jesteśmy fanami konsol, a przynajmniej gier komputerowych. Nowa generacja zapowiada się znakomicie – zarówno ze strony sprzętowej, jak i wizualnej (aczkolwiek są też tacy, którzy wolą bardziej tradycyjne podejście i krytykują zarówno wygląd samej konsoli, jak i kontrolera).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here