Dobrze dobrane akcesoria rowerowe mogą znacznie ułatwić i uprzyjemnić jazdę jednośladem. Część z nich jest obowiązkowa, inne zaś stanowią głównie ciekawy dodatek. Ważne jest, aby wybrać produkty odpowiednie do swoich upodobań, a także potrzeb. Wybór jest bardzo szeroki – kaski, rękawiczki, oświetlenie, odzież, bidony, foteliki, torby, plecaki, dętki, narzędzia, liczni, a także wiele więcej. Lista jest tak długa, że wybór może być sporym problemem, szczególnie dla osób początkujących.

Co na początek?

Poszukując akcesoriów rowerowych należy zwrócić uwagę przede wszystkich na ich jakość oraz funkcjonalność. Jeżdżąc w dłuższe trasy warto zainwestować w profesjonalną odzież rowerową, która zapewnia swobodę i wygodę jazdy. Dlaczego jest ona niezbędna? Podczas ciepłych miesięcy wspomaga odprowadzanie wilgoci. Oddychający materiał jest gwarancją tego, że podróż nawet w najwyższym temperaturach będzie bezproblemowa. Warto zaopatrzyć się w koszulkę oraz spodenki. Należy również wspomnieć, że jeżdżąc po zmroku należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osoby, które nie potrzebują specjalistycznej odzieży, powinny posiadać chociaż kamizelkę odblaskową. Sprawdzi się one nie tyko w nocy, ale również podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Solidny kask

Wybierając akcesoria rowerowe nie można przeoczyć kasków rowerowych. Są one potrzebne nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Odporny na uszkodzenia kask może uchronić przed tragedią. Jest to obowiązkowy element długich podróży, ale sprawdzi się również w mieście. Wiele osób z niego rezygnuje, co jest dużym błędem. Ochrona życia i zdrowia zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Czym kierować się podczas doboru kasku? Przede wszystkim odpowiednim rozmiarem. Musi być on dopasowany do głowy, tak aby nie uciskał, ani nie był zbyt duży. Istotnym jest również to, aby zapewniał on wysoką przepuszczalność powietrza. Ponadto powinien być on wykonany z certyfikowanych materiałów. Dla dzieci dostępne są kaski rowerowe z bajkowymi motywami, co z pewnością zadowoli każdego małego kolarza.

Podróżna torba

Wybierając się na wycieczkę rowerową dobrze mieć przy sobie torbę lub sakwę. Wszystko zależy od tego, jak duża ilość elementów jest przewożona. Takie akcesoria rowerowe pozwalają spakować wszystko, co potrzebne jest w trasie. Zwykle montowane są one na bagażniki, czy też ramię roweru. Osoby, które pragną mieć bagaż zawsze przy sobie powinny zdecydować się na plecak rowerowy. Mogłoby się wydawać, że nie różni się on zwykłego plecaka, jednak nie jest to prawdą. Plecak na rower wykonany jest z materiałów, które odprowadzają pot, a także nie obcierają.

Zapięcia rowerowe

Każdy właściciel jednośladu obawia się o to, że może on zostać skradziony w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie dlatego należy zadbać o jego niezawodne zabezpieczenie. Akcesoria rowerowe to również szereg mniej i bardziej zaawansowanych zapięć oraz linek. Dzięki nim można spokojnie zostawić pojazd np. pod sklepem i udać się na zakupy. Ważne jest, aby mieć świadomość, że rower nie powinien być zostawiony bez zabezpieczenia nawet na kilka minut. To właśnie wtedy najczęściej dochodzi do kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here