Wina, które świetnie sprawdzą się latem

Wino może być doskonałym trunkiem także na lato. Jak wybrać to, które idealnie sprawdzi się podczas gorących dni?

Gdy temperatury idą w górę, wybieramy częściej napoje o niskiej temperaturze. Wcale nie musimy jednak rezygnować z wina, które również świetnie sprawdza się na lato. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać to, które będzie wtedy perfekcyjne.

Przede wszystkim zimne

Na letnie dni najlepsze będzie wino zimne, czyli takie, które będzie mogło nas orzeźwić. W związku z tym najlepszym wyborem będą wina białe, różowe, a także możemy zdecydować się na zakup wina musującego.

Wina te możemy schłodzić do temperatury 8 stopni Celsjusza. Jeśli zależy nam na szybkim schłodzeniu wina, możemy na krótki czas skorzystać z zamrażalnika, a nawet dodać do niego kostki lodu – to coraz bardziej popularne.

Musujące orzeźwienie

W upalne dni doskonale sprawdza się przede wszystkim wino musujące, na przykład takie jak szampan, ale również prosecco. Lekkie bąbelki i delikatna kwasowość win musujących sprawią, że gorący dzień będzie jeszcze przyjemniejszy.

Do wyboru mamy zarówno wina mocno musujące, które określane są jako spumante, jak również te z niewielką dawką dwutlenku węgla, czyli frizzante. Takie wino musujące na wineavenue24.pl można zakupić w przystępnych cenach.

Wina białe – co wybrać?

Białe wina podajemy w niższych temperaturach i świetnie nadają się na lato. Nie każde z nich jednak sprawdzi się podczas upałów. Warto postawić na wino młode, lekkie, na przykład takie jak chardonnay, pinot grigio, verdicchio czy chenin blanc.

Różowe wino – nie tylko do deseru

Różowe wina najczęściej kojarzą nam się z deserami – są delikatnie słodkie, ale również możemy podawać je schłodzone. Wino różowe doskonale komponuje się nie tylko z deserami, ale również możemy podać je do letniego obiadu.

Najlepiej zdecydować się na młode wina różowe typu rose, które mają mniejszą zawartość alkoholu. Szeroki wybór tych trunków również znajdziemy w sklepie internetowym wineavenue24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here