Trudny zawód nauczyciela

Zawód nauczyciela jest jednym z najczęściej wybieranych zawodów przez płeć damską. Mniejsza liczba godzin spędzonych w pracy, wolne wakacje i ferie to czynniki, które często decydują o wyborze tego rodzaju pracy. Niewielu jest nauczycieli z pasją i prawdziwym oddaniem, którzy uwielbiają pracę z dziećmi i czerpią z niej radość i satysfakcję.
Zawód nauczyciela jest bardzo trudny i odpowiedzialny. Osoba go wykonująca ma pod opieką całą grupę dzieci i musi pilnować, aby na lekcjach nie tylko przyswoiły niezbędną wiedzę, ale i były bezpieczne. Współczesne dzieciaki nie są ani grzeczne ani zdyscyplinowane. Idea wychowania bezstresowego owładnęła rodziców, którzy pozwalają swoim pociechom na wiele rzeczy, które powinny być im zabronione.W efekcie młode pokolenie jest krnąbrne i nieposłuszne, a szacunek dla innych ludzi jest im zupełnie obcy.
Wielu ludzi nie darzy nauczycieli pozytywnymi uczuciami. Uważają ich za leniwą i rozkapryszoną grupę zawodową. Wciąż interesują się, ile zarabia nauczyciel stażysta, skoro tak mało czasu spędza w pracy.
Zarobki nauczycieli nie są wysokie. Może i nie pracują 40 godzin tygodniowo, jednak uczestniczą w wielu szkoleniach, radach pedagogicznych i wycieczkach szkolnych, które wliczają się przecież do ich godzin pracy. Jednak inni tego nie zauważają i myślą, że 4 godziny dziennie to ich cała praca.
Nauczyciel stażysta to pierwszy szczebel kariery w pracy nauczyciela i zarabia on około 1700 złotych netto.To naprawdę niewiele, zważywszy na jego wkład i czas w pracę. Przygotowywanie scenariuszy zajęć, opracowywanie szeregu dokumentów i mnóstwo dekoracji do sal, to tylko niektóre z obowiązków,jakie należą do nauczyciela.Te czynności pochłaniają mnóstwo czasu i przychodząc do domu musi je wykonać.
Ci, którzy zazdroszczą pracy nauczyciela i są ciekawi, ile zarabia nauczyciel stażysta,powinni choćby na kilka dni przyjść do takiej pracy i zobaczyć, jak trudna i odpowiedzialna jest każdego dnia.
Nauczyciel powinien być autorytetem, szanowaną i cenioną osobą przez uczniów i rodziców. Niestety w praktyce tak nie jest. Osoba wykonująca ten zawód często jest wyśmiewana przez starszych uczniów i w ogóle niedoceniana przez rodziców.

http://www.przygotowany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here