W branży transportowej liczy się nie tylko czas dostarczenia produktów, ale także warunki ich przewozu, które odbijają się na jakości towarów. We współczesnym świecie, gdzie towary przemierzają nierzadko ogromne odległości, jakość urządzeń przeznaczonych do transportu jest niezwykle ważna. W transporcie powszechne jest używanie palet, a w wielu branżach produkcyjnych i usługowych niezbędne są skrzyniopalety, zwane też pojemnikami lub skrzyniami wielkogabarytowymi.

Takie pojemniki będące połączeniem pojemnika i palety są idealne do przewożenia wielu rodzajów towarów o różnych gabarytach, od sypkich po całkiem duże elementy. Dzięki ich zastosowaniu towar dociera na miejsce w nienaruszonym stanie, a załadunek, transport i rozładunek jest o wiele łatwiejszy i szybszy.

Skrzynie typu Palox przydatne w logistyce

Palox to potoczna nazwa skrzyniopalet. To nic innego jak palety ze ścianami bocznymi. Ściany powodują, że towar nie musi być tak skrupulatnie zabezpieczany ani przewożony w pojemnikach. Dzięki ścianom bocznym towar nie tylko nie ulega przemieszczeniu, ale jest także chroniony przed uszkodzeniem. Skrzynie typu Palox wyposażone w pokrywy stanowią wysokiej jakości ochronę sanitarną niezbędną szczególnie w przypadku transportowania żywności. Ponadto, dzięki takim skrzyniom, na magazynach, halach produkcyjnych i w środkach transportu panuje większy ład.

Rodzaje pojemników wielkogabarytowych

Skrzyniopalety dostępne są, jak i same palety, w różnych rozmiarach. Poza powierzchnią dna są one różnej wysokości. Dzięki temu pojemniki wielkogabarytowe można bez problemu dostosować do wielkości ładunku. Ściany skrzyń wielkogabarytowych mogą być pełne lub ażurowe. Te drugie nie tylko chronią towar przed uszkodzeniem, ale też zapewniają odpowiednią wentylację i wpływają na obniżenie wagi skrzyniopalety.

Skrzynie wielkogabarytowe i ich zalety

Poza uniwersalnością, skrzynie typu Palox mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardzo popularne w logistyce. Wykonane są z tworzyw sztucznych, dzięki czemu są lekkie, a przy tym odporne na zniszczenia. Skrzynie wielkogabarytowe są też łatwe w utrzymaniu w czystości oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych i wielu substancji. Ponadto, niemal wszystkie pojemniki wielkogabarytowe dostępne na rynku są przystosowane do zautomatyzowanych procesów logistycznych. Pojemniki wielkogabarytowe pozwalają też na zaoszczędzenie przestrzeni, gdyż można je składować jeden na drugim. Kieszenie na etykiety ułatwiają identyfikację rodzaju towaru i jego właściwości.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Schoeller Allibert – pojemniki, skrzynopalety, rozwiązania logistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here