Prokurator i jego portfel na cenzurowanym

Zarobki znanych ludzi ze świata polityki i show-biznesu są ciekawostką, którą obrabia się na wiele sposobów, plotkując i przekazując z ust do ust często stereotypy i wyssane z palca fakty. Ciekawi nas tez portfel wysokich funkcjonariuszy służb publicznych. Często pada pytanie — ile zarabia prokurator?

To ile zarabiają prokuratorzy zależy od szczebla zajmowanego stanowiska. Kariera zwykle ma swój początek na najniższych poziomach hierarchii zawodowej. Do poziomu prokuratora generalnego daleka droga i nieprędko osiąga się tą wysokość. A właściwie bardzo rzadko. Bez poparcia politycznego jest to prawie niemożliwe. Choć oficjalnie sędziowie i prokuratorzy są przecież niezależnymi jednostkami.

Wracając do najwyższego stanowiska prokuratorskiego w kraju, czy kwota ponad dwudziestu tysięcy złotych to dużo? Każdy musi sobie odpowiedzieć sam.
Wszystko jest przecież w oświadczeniach majątkowych.dla bardziej wścibskich może to być fascynująca lektura. Jednak nie wszyscy przejawiają aż taka ciekawość. Może to i lepiej. Przecież to w końcu prokurator i to w dodatku najważniejszy w kraju, który ma wszystkich prokuratorskich pomocników pod sobą. Jest ich szefem i wydaje im poruczenia.
Więc skoro można sprawdzić ile może zarobić prokurator to po co o tym wciąż mówić?
Jest to świetny temat, który odwraca uwagę. Kiedy ktoś chce zrobić coś niefajnego mówi – patrz na tego ten to się obłowił. Wszyscy gapią się najpierw i rośnie niechęć. Kilka rzuconych mimochodem komentarzy może podgrzać atmosferę.

Inaczej jest, kiedy prokurator jest postacią kontrowersyjną. Berze udział w dochodzeniach, których merytoryczna strona jest wątpliwej jakości. Pada wtedy wiele pytań i nie zawsze administracja nadzorująca pracę policji potrafi z sensem odpowiedzieć na padające zarzuty.
Bardzo często wtedy popada w arogancje. I zasłania się immunitetem i dobrem śledztwa. Kiedy fakty przeczą zdrowemu rozsądkowi…i jeśli nie wiadomo, o co chodzi to zwykle chodzi o kasę. I w ten sposób rozważania zatoczyły pełen krąg. Wróciliśmy do punktu wyjścia.

http://www.ostw.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle kosztuje koń?
Następny artykułFotograf i jego zarobki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here