Najlepsze thrillery

Thrillery to powieści, będące mieszanką sensacji, kryminału oraz zawierające domieszkę literatury grozy. Te książki niewątpliwie wywołują u czytelników wiele, skrajnych emocji. Ze względu na wartką akcję trudno się od nich oderwać. To powieści, które czyta się niemal jednym tchem. No ale jak wybrać najlepsze thrillery na nadchodzący sezon?

Thriller thrillerowi nierówny

Przede wszystkim należy zauważyć, że w literaturze wykształciły się swoiste podgatunki thrillerów. Wyróżnia się thrillery medyczne, psychologiczne, polityczne, kryminalne, a nawet thrillery erotyczne. To, do jakiego gatunku zakwalifikować daną powieść, zależy od jej tematyki. Oczywiście wszystkie zawierają jednak emocjonującą akcję i nieoczekiwane zwroty zdarzeń. Bohaterowie poszczególnych powieści muszą natomiast zmagać się z licznymi przeciwnościami losu, które nieustannie stają na ich drodze. A jakie najlepsze thrillery są obecnie na rynku?

Simon Beckett wciąż w czołówce rankingu

Na liście bestsellerowych thrillerów dominuje Simon Beckett. To angielski pisarz, który zyskał rozgłos w 2006 roku dzięki powieści „Chemia śmierci”. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów. Powstały też kolejne części jego znakomitej serii z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej. Najnowsza powieść „Zapach śmierci” pojawiła się na rynku w 2019 roku. Autor zapowiada też kolejne części.

Tess Gerritsen – mistrzyni thrillerów medycznych

Najlepsze thrillery często nawiązują do zagadnień medycznych. Wykształcił się nawet specjalny gatunek tych powieści – thrillery medyczne. Absolutną mistrzynią w tej dziedzinie i jedną z najpopularniejszych autorek tego gatunku, jest Tess Gerritsen. To amerykańska pisarka, która dla pisania porzuciła zawód lekarza internisty. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia powieści, które zyskały ogromne uznanie wśród czytelników.

Alex North – wschodząca gwiazda światowej literatury

Na uwagę zasługują również powieści Alexa Northa – wschodzącej gwiazdy światowej literatury. Autor reprezentuje gatunek thrillerów psychologicznych. Jego najnowsza książka – „Szeptacz” – zdobyła uznanie wśród krytyków i czytelników. Opowiada historię mężczyzny, który musi zmierzyć się ze swoją, głęboko zakorzenioną traumą i poukładać życie na nowo po tragedii, jaka go spotkała. Jednocześnie bohater musi zmierzyć się z tajemniczą zbrodnią sprzed lat.

Najlepsze thrillery – co wybrać?

Najlepsze thrillery to takie, które wciągną nas bez reszty. Na pewno warto sięgnąć po powieści, wymienionych wyżej autorów. Można jednak też postawić na innych, bardziej i mniej znanych twórców, jak chociażby Harlan Coben, Sebastian Fitzek, Remigiusz Mróz, a także Eva Garcia Saenz de Urturi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here