Konto bankowe dla młodych

Korzystania z bankowości oraz posiadania kont bankowych uczymy naszych dzieci w coraz młodszym wieku. W oczach wielu rodziców ma to być najlepszą z możliwych nauk o obowiązkowości oraz dobrego gospodarowania własnymi oszczędnościami. W czasach naszego dzieciństwa posiadanie kilkunastu złotych na lody na koloniach czy obozie szkolnym było szczytem naszych marzeń. Dzisiaj nastolatkowie mają dosłownie wszystko – najnowsze zdobycze techniki, konta bankowe oraz nieograniczoną wolność.
Konto bankowe dla młodych ma w swojej ofercie większość banków. Jako jedyny wymóg najczęściej podawany jest wiek – 13 lat. Maksymalnym wiekiem jest 18 lat, kiedy dziecko przestaje być dzieckiem, a zaczyna być dorosłym i zaczyna sam o sobie stanowić.
W rankingu kont bankowych dla młodych wysoko stoi Konto Mobi oferowane przez bank ING. Konto oraz wykonywanie przelewów jest w tym wypadku darmowe, również korzystanie z karty jest zupełnie bezpłatne. Wypłaty są darmowe w bankomatach ING Bank oraz w bankomatach Planet Cash, natomiast wszystkie inne darmowe są 1 w miesiącu. Za założenie konta online dodatkowo otrzymujesz 140 złotych premii.
Podobną ofertę ma również mBank ze swoim eKontem m. Konto i przelewy są darmowe. Korzystanie z karty jest darmowe dla osób od 13 do 20 roku życia, później opłata wynosi 4 złote na miesiąc, chyba, że w miesięcy zostanie wykonanych 5 bezgotówkowych transakcji. Wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Założenie konta premiowane jest kwotą w wysokości 120 złotych.
Na bardzo korzystnych warunkach zakładane jest też konto bankowe dla młodych w Nest Banku – zakładając Nest Konto posiadacz zwolniony jest ze wszystkich możliwych opłat, również bankomaty w całej Polsce są darmowe, a założenie konta przez Internet premiowane jest Lokatą Witaj z oprocentowaniem równym 4%.
Uwagę można skupić też na Millenium Banku, BGŻ NBP Paribas czy PKO. W większości niż nie ma opłat za prowadzenie konta czy posiadanie karty.

http://www.mediaelite.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMLM firmy
Następny artykułSpedytor międzynarodowy zarobki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here