Kalorie w kebabie

Jedzenie jest z pewnością jednym z najlepszych doznań, jakie daje nam życie i nie znam osobiście takiej osoby, która powiedziałaby, że nie lubi jeść. Natura daje nam tak mnóstwo rzeczy do spróbowania i zmieszania ze sobą, że możemy zrobić setki tysięcy różnych potraw. Życie jest niestety zbyt krótkie, byśmy spróbowali chociaż 10% z wszystkich potraw, jakie są do dostania na całym świecie i to skosztowania naszym podniebieniem. Podróże i luźny tryb życia sprawiają, że wielu osobom udaje się zajrzeć trochę oczami do innych kultur i spróbować co nieco podczas wizyt w nowych miastach. Znam osobiście osoby, które podróżują w największym stopniu właśnie po to, by próbować jedzenie w każdym kraju.

Sam miałem kiedyś takie plany, że jak odłożę wystarczająco dużo pieniędzy, to postaram się zwiedzić chociaż kilkanaście państw w swoim życiu. Jeśli do tego dojdzie, to zacznę oczywiście od Europy, gdyż nasz kontynent jest niesamowicie ciekawy i ma mnóstwo do zaoferowania. W późniejszym terminie chciałbym zwiedzić Amerykę południową i północną, a na końcu Afrykę i Australię. Do Azji ciągnie mnie najmniej, chociaż jest tam tak wspaniała kuchnia, że szkoda by jej było nie skosztować chociaż raz. W Polsce również mamy przepyszną kuchnię i nie mamy na co naprawdę narzekać. Jest mnóstwo potraw, które są znane na całym świecie i uwielbiane przez turystów.

Mamy też sporo dań z innych krajów i kultur, gdyż osiedla się u nas naprawdę wielu przybyszów z innych państw. Najwięcej mamy z pewnością budek z kebabem, czyli tureckim przysmakiem, w którym lubują się Polacy. Czasem zastanawiam się ile kcal ma kebab, gdyż tak się nim najem, że mam dosyć spore wyrzuty sumienia. Jednak wystarczy później kilka minut pobiegać i można spalić chociaż część z tych kalorii, które się dzięki temu pysznemu jedzeniu nabyło. Są też mniej kaloryczne wersje kebabów i często staram się zamawiać właśnie takie, w których jest bardzo dużo warzyw i sosów bez użycia śmietany. Można bowiem przy użyciu jogurtu naturalnego zrobić zdrowy sos.

http://www.innowacjaiwiedza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here