Jak stworzyć własny liquid?

0
1086

Palenie e-papierosów już od dawna stanowi doskonałą, zdrowszą alternatywę dla nałogu palenia tradycyjnych papierosów. Co więcej, papieros elektroniczny nie śmierdzi i nie musi uzależniać, można wapować, czyli palić po prostu dla przyjemności. Jeśli wybierzesz odpowiedni, wysokiej jakości liquid, nie musisz martwić się o ewentualne problemy zdrowotne, ponieważ takie nie wystąpią. Dla całkowitej pewności liquid do e-papierosa możesz też zrobić samodzielnie i trzeba przyznać, że właśnie na taką opcję decyduje się coraz więcej użytkowników elektronicznych papierosów.

Po co robić liquid samodzielnie?

Zalet komponowania własnego liquidu do e-papierosa można wymienić wiele. Przede wszystkim, tworzysz liquid dokładnie taki, jakiego oczekujesz. To Ty decydujesz o mocy e-papierosa, stężeniu aromatu i smaku. Dobierasz idealną wedle własnych potrzeb kompozycję. 

To jeszcze nie wszystko, ponieważ coraz więcej użytkowników elektronicznych papierosów decyduje się na tworzenie własnych liquidów z przyczyn czysto ekonomicznych. Po prostu gotowe liquidy są znacznie droższe, a oszczędności z tytułu ich sporządzania samodzielnie, to nawet kilkadziesiąt złotych w skali całego miesiąca. 

Tworząc własny liquid, to Ty decydujesz, co jest w środku. Wybierasz bazę z nikotyną albo bazy beznikotynowe, które są całkowicie zdrowe i nie uzależniają. Kupując składniki liquidu najlepszej jakości, masz pewność, że wapowanie nie przyczynia się do powstawania różnego rodzaju chorób. Pamiętaj, że tradycyjne papierosy zwiększają ryzyko chorób płuc i górnego układu oddechowego, chorób naczyniowych, chorób serca czy chorób onkologicznych. W przypadku e-papierosów nie ma o tym mowy. 

Samodzielne robienie liquidu to też ogromny komfort. Należy wiedzieć, że te gotowe liquidy sprzedawane są tylko w opakowaniach o małych pojemnościach, co może stwarzać spory kłopot z koniecznością dokonywania częstych zakupów. Sporządzając liquid samodzielnie, można liczyć na wybór o zwiększonej pojemności, który wystarczy na znacznie dłużej. 

Robienie liquidu krok po kroku 

W specjalistycznych sklepach (również online) z asortymentem do tworzenia liquidów do e-papierosów bez problemu znajdziesz szeroki wybór niezbędnych składników. Tak naprawdę musisz nabyć dwa komponenty, to baza oraz premix. Jak już wspomnieliśmy, baza może zawierać nikotynę albo być beznikotynowa, zaś premix to płyn o intensywnym smaku i aromacie. Wybierasz go wedle własnych preferencji, z nutą kwiatową, owocową, ulubionych perfum czy korzenną. 

Wystarczy połączyć bazę z premixem we właściwych proporcjach, aby móc korzystać z jakościowego liquidu.

Jeśli wiesz już, jak stworzyć liquid do e-papierosa, nie kupuj “gotowców”. Zrób własny liquid i ciesz się nie tylko niższą ceną wapowania, ale i optymalnym komfortem palenia e-papierosa. To przecież Ty decydujesz, jak mocny ma być aromat wypuszczanej chmury, to Ty wybierasz bazę z nikotyną albo bez nikotyny, aby w wolnym czasie puścić relaksującego “dymka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here