Dobra przynęta na ryby

Każdy, nawet początkujący wędkarz wie, że przynęta na ryby jest konieczna, aby złowić swoją zdobycz. Może to być dosłownie wszystko, co może przekonać rybę do tego, by dać się złapać na haczyk. Rodzaje przynęt jest multum, praktycznie liczba rodzajów jest nieograniczona. Wszystko zależy od stopnia naszej fantazji. Mogą to być przykładowo robaki, ryby czy nawet słodycze. Przynęty dobierane są przez wędkarzy na bazie ich doświadczeń. Często testowane są na zasadzie prób i błędów. Na tej podstawie wędkarz wypracowuje swoją własną przynętę, procedurę jej przygotowania, którą często chce zachować wyłącznie dla siebie.
Wielu wędkarzy decyduje się nabić na haczyk robaki. To tradycyjna forma przynęty. Ryby często dają się zwabić na taką pułapkę. Robaki trafiające na haczyk nie mogą być zbyt długie i duże. Ryba powinna móc od razu je połknąć. Warto robaka nabić na haczyk w taki sposób, by grot nie wystawał z przynęty. Dżdżownice, larwy much czy inne robaki są najczęściej wybierane przez wędkarzy do tej roli.
O dziwo ciasto również doskonale wywiązuje się z roli przynęty, jeżeli zostanie spełnionych kilka wymogów. Ważne jest na pewno to, by nie było ono za twarde. Ciasto przyciąga ryby poprzez swój aromat oraz biały kolor.
Rybę można również zwabić na haczyk poprzez założenie na nie woblerów. Są to specjalne blaszki przeznaczone do połowu ryb drapieżnych. Działają one drażniąco na ryby, przez co prowokuje je do ataku. Woblery swoim wyglądem przypominają żyjątka wodne. Przynęta tego rodzaju nie jest uniwersalna. Oznacza to, że jeśli przykładowo chcemy złowić szczupaka, konieczne jest dobranie tego woblera, który odpowiada preferencją właśnie tego drapieżcy.
Złowienie ryby poprzez podkarmienie także jest ciekawą formą przynęty. Tutaj wrzucamy do wody pokarm, który uwielbia dany gatunek ryby. W momencie, gdy ryba skosztuje nieco swojego smakołyku, nabiera ochoty na więcej. Wtedy na haczyk nakładana jest przynęta, której ryba nie jest w stanie się oprzeć. Przy wrzucaniu przynęty należy pamiętać, że ryba ma jedynie nabrać apetytu, a nie są najeść, ponieważ wtedy nie będzie zainteresowana dalszą ilością pokarmu.

rybobranie.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCelność
Następny artykułNad Niegocinem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here