Bezprzewodowe głośniki Wi-Fi

Jeśli słuchanie muzyki jest nieodłączną częścią twojego dnia, ale nie chcesz montować
masywnych głośników i rozplątywać ich kabli, bezprzewodowy głośnik Wi-Fi będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Wystarczy tylko kilka ruchów palcem w aplikacji i muzyka pojawia się jak wyczarowana: głośnik Wi-Fi zapewnia solidny dźwięk w każdym pomieszczeniu. Głośnik Wi-Fi, znany również jako soundbar, to urządzenie, które odtwarza muzykę z sieci domowej oraz z Internetu. Soundbary można zakupić już od 400 zł. Z testu „Komputer Świata” dowiemy się, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

Łatwość w obsłudze

Głośnik Wi-Fi nie potrzebuje dodatkowych urządzeń. Do sterowania potrzebny nam
jest jedynie smartfon lub tablet. Producenci głośników oferują darmowe aplikacje kompatybilne z ich systemami. W taki sposób osoba użytkująca może wygodnie wybrać ulubioną muzykę z Internetu i odtworzyć ją przez głośnik Wi-Fi. Jeżeli nie posiadamy smartfona lub tabletu, możemy do głośników dokupić tanie urządzenie z Androidem za około 300 złotych lub odtwarzacz Apple iPod touch, na który również można pobrać aplikację umożliwiającą obsługę głośnika Wi-Fi. Jako centralny punkt domowej sieci potrzebny jest oczywiście ruter, który zapewnia dostęp do Internetu w większości domów.

Małe urządzenie, mocny dźwięk

Dostępni na rynku producenci posiadają w swojej ofercie soundbary o różnych rozmiarach. Te najmniejsze, kompaktowe modele generują dźwięk stereo z jednego głośnika, przez co dobrze nadają się do budowania dyskretnego tła muzycznego. W przypadku niektórych głośników kompaktowych można je ze sobą połączyć, utworzyć pary stereo, dzięki czemu dźwięk jest bardziej przestrzenny oraz realistyczny, zdecydowanie nadaje się wówczas do większych pomieszczeń. Soundbary mają tak dobrą jakość i brzmienie, że z powodzeniem mogą one zastąpić prawdziwe wieże stereo.

Muzyka dostępna w każdym pomieszczeniu, multiroom

W świecie głośników Wi-Fi znajdziemy rozwiązanie o nazwie multiroom. Polega ono na tym, że soundbary połączone są ze sobą w domowej sieci i albo wszystkie mogą odtwarzać tę samą muzykę, albo w każdym pomieszczeniu słychać coś innego. Dzięki temu w salonie możemy cieszyć się muzyką najwyższej jakości, a w sypialni zapewnić sobie głośnik, z którego sączy się dyskretnie dźwięk uprzyjemniający zasypianie. Musimy jednak pamiętać, iż jeśli w kilku pomieszczeniach chcemy słuchać tej samej muzyki, wszystkie głośniki powinny pochodzić od jednego producenta. Tylko w takim przypadku uda nam się sterować kilkoma głośnikami za pomocą jednej aplikacji.

W zestawieniu różnych urządzeń najlepszy okazał się największy głośnik z bezprzewodowej serii Wireless HiFi firmy Sonos. Urządzenie to oferuje najlepszą jakość dźwięku, nadaje się do nagłośnienia większych pomieszczeń. Wymieniony głośnik Wi-Fi pozwala odtwarzać muzykę z wielu źródeł. Najgorzej wypadł Panasonic. Mimo że oferuje dobrą jakość dźwięku, ma niewielkie możliwości streamowania z serwisów muzycznych i nie obsługuje radia internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here