Najlepsze lodówki dla gastronomii

0
72

Prowadząc lokal gastronomiczny wiesz, że aby sprawnie funkcjonować, potrzebna jest profesjonalna szafa chłodnicze. Czym kierować się przy wyborze lodówek dla potrzeb biznesowych?

Profesjonalne szafy chłodnicze to niezbędny zakup dla lokali z branży gastronomicznej. Niezależnie od tego, czy prowadzisz pub, restaurację, cukiernię, lodziarnię, kawiarnię, pizzerię czy fast food, zakup profesjonalnej chłodziarki powinien znaleźć się na twojej liście zakupów.

Czym jest i do czego służy szafa chłodnicza?

Lodówki profesjonalne lub inaczej szafy chłodnicze to specjalne sprzęty o dużej pojemności, trwałości i mocy, które pozwalają przechowywać w odpowiednich warunkach duże, nawet hurtowe ilości produktów spożywczych, które inaczej szybko by się zepsuły. Profesjonalne szafy chłodnicze przystosowane są do pracy nawet jeśli w otoczeniu jest ponad 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu sprawdzają się również w miejscach ze słabą wentylacją. Na przykład urządzenia Liebherr: http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/lodowki/. Zakup lodówki profesjonalnej pozwala zatem poczynić znaczne oszczędności finansowe w każdym przedsiębiorstwie.

Szafy chłodnicze wykończone są zazwyczaj stalą nierdzewną, mają wzmocnione parametry pracy, a wiele ich elementów można regulować zgodnie z potrzebami danego typu produktów. Mogą być całkowicie zabudowane, przeszklone (tzw. witryny chłodnicze), jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe.

Nowoczesne szafy chłodnicze wyposażone są w wiele przydatnych funkcji. Mogą mieć np. regulowaną temperaturę chłodzenia i wilgotność, funkcje ułatwiające mycie i czyszczenie urządzenia czy modulowany układ półek i szuflad.

Co do prezentacji wyrobów cukierniczych i napojów?

Drugim podstawowym urządzeniem chłodniczym przydatnym w biznesie są witryny chłodnicze służące do ekspozycji towaru wymagającego przechowywania w niskich temperaturach (napoje, wyroby cukiernicze). Każdy restaurator wie, że trudno prezentować napoje lub przechowywać hurtowe ilości jedzenia w zwykłej chłodziarce, którą każdy z nas ma w domu.

Witryny chłodnicze mają przeszklone drzwi pozwalające na ładne zaprezentowanie zawartości. Do kupienia są m.in. witryny chłodnicze duże w rozmiarze normalnych lodówek, przydatne do przechowywanie i prezentacji napojów gazowanych, piwa czy soków. Dla niewielkich lokali przeznaczone są małe nablatowe witryny chłodnicze, w których efektowanie zaprezentują się desery, torty, lody czy inne dzieła sztuki cukierniczej.

Profesjonalne urządzenia chłodnicze dla gastronomii

Jedną z firm oferującą polskim przedsiębiorcom profesjonalne urządzenia chłodnicze dla gastronomii jest marka Liebherr. Niemiecki producent oferuje duży wybór szaf i witryn chłodniczych, które można przejrzeć tutaj. Szafy chłodnicze i witryny Liebherr wyróżnia bardzo ładny design oraz nowoczesne technologie, w które je wyposażono. Dzięki temu jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, wskazany dla osób szukających czegoś nowoczesnego, niezawodnego i na wiele lat. Więcej o urządzeniach chłodniczych Liebherr na: http://www.liebherr.aged.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here