wtorek, Sierpień 14, 2018

Bezprzewodowe głośniki Wi-Fi

0
Bezprzewodowe głośniki Wi-Fi

Jeśli słuchanie muzyki jest nieodłączną częścią twojego dnia, ale nie chcesz montować
masywnych głośników i rozplątywać ich kabli, bezprzewodowy głośnik Wi-Fi będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Wystarczy tylko kilka ruchów palcem w aplikacji i muzyka pojawia się jak wyczarowana: głośnik Wi-Fi zapewnia solidny dźwięk w każdym pomieszczeniu. Głośnik Wi-Fi, znany również jako soundbar, to urządzenie, które odtwarza muzykę z sieci domowej oraz z Internetu. Soundbary można zakupić już od 400 zł. Z testu „Komputer Świata” dowiemy się, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

Łatwość w obsłudze

Głośnik Wi-Fi nie potrzebuje dodatkowych urządzeń. Do sterowania potrzebny nam
jest jedynie smartfon lub tablet. Producenci głośników oferują darmowe aplikacje kompatybilne z ich systemami. W taki sposób osoba użytkująca może wygodnie wybrać ulubioną muzykę z Internetu i odtworzyć ją przez głośnik Wi-Fi. Jeżeli nie posiadamy smartfona lub tabletu, możemy do głośników dokupić tanie urządzenie z Androidem za około 300 złotych lub odtwarzacz Apple iPod touch, na który również można pobrać aplikację umożliwiającą obsługę głośnika Wi-Fi. Jako centralny punkt domowej sieci potrzebny jest oczywiście ruter, który zapewnia dostęp do Internetu w większości domów.

Małe urządzenie, mocny dźwięk

Dostępni na rynku producenci posiadają w swojej ofercie soundbary o różnych rozmiarach. Te najmniejsze, kompaktowe modele generują dźwięk stereo z jednego głośnika, przez co dobrze nadają się do budowania dyskretnego tła muzycznego. W przypadku niektórych głośników kompaktowych można je ze sobą połączyć, utworzyć pary stereo, dzięki czemu dźwięk jest bardziej przestrzenny oraz realistyczny, zdecydowanie nadaje się wówczas do większych pomieszczeń. Soundbary mają tak dobrą jakość i brzmienie, że z powodzeniem mogą one zastąpić prawdziwe wieże stereo.

Muzyka dostępna w każdym pomieszczeniu, multiroom

W świecie głośników Wi-Fi znajdziemy rozwiązanie o nazwie multiroom. Polega ono na tym, że soundbary połączone są ze sobą w domowej sieci i albo wszystkie mogą odtwarzać tę samą muzykę, albo w każdym pomieszczeniu słychać coś innego. Dzięki temu w salonie możemy cieszyć się muzyką najwyższej jakości, a w sypialni zapewnić sobie głośnik, z którego sączy się dyskretnie dźwięk uprzyjemniający zasypianie. Musimy jednak pamiętać, iż jeśli w kilku pomieszczeniach chcemy słuchać tej samej muzyki, wszystkie głośniki powinny pochodzić od jednego producenta. Tylko w takim przypadku uda nam się sterować kilkoma głośnikami za pomocą jednej aplikacji.

W zestawieniu różnych urządzeń najlepszy okazał się największy głośnik z bezprzewodowej serii Wireless HiFi firmy Sonos. Urządzenie to oferuje najlepszą jakość dźwięku, nadaje się do nagłośnienia większych pomieszczeń. Wymieniony głośnik Wi-Fi pozwala odtwarzać muzykę z wielu źródeł. Najgorzej wypadł Panasonic. Mimo że oferuje dobrą jakość dźwięku, ma niewielkie możliwości streamowania z serwisów muzycznych i nie obsługuje radia internetowego.

Męska ochrona przed poceniem się. Poznaj działanie antyperspirantu dla mężczyzn

0
Męska ochrona przed poceniem się. Poznaj działanie antyperspirantu dla mężczyzn

Nowocześni, modni i aktywni mężczyźni zasługują na stuprocentową ochronę przed poceniem się. Dlatego na rynku znaleźć można szereg kosmetyków, które mają ich skutecznie bronić przed nadmierną potliwością, niwelować przykry zapach, odświeżać i dodawać pewności siebie. Antyperspirant dla mężczyzn – sprawdź, czym się kierować, by wybrać najlepszy kosmetyk dla siebie.

Wiadomości z Ukrainy – jak wygląda obecnie pozycja Ukrainy na arenie międzynarodowej?

0
Wiadomości z Ukrainy

Polska i Ukraina mają wspólną, aczkolwiek skomplikowaną historię, która nawet obecnie potrafi wpłynąć na chwilowe stosunki dyplomatyczne. Jednak dzisiejszy czas to przede wszystkim okres współpracy gospodarczej, a zwłaszcza wsparcie w politycznych potyczkach Ukrainy z Rosją.

Auto komis – Strzegom i wybór komisów samochodowych

0
auto komis Strzegom

Do komisów trafiają przeważnie osoby zainteresowane kupieniem dobrego samochodu za niższą cenę. Zmęczeni próbami nabycia pojazdu od prywatnego sprzedawcy, wybierają auto komis Strzegom jako miejsce, w którym wreszcie spełnią się ich marzenia. Przeważnie to się udaje, liczba aut w komisach znajdujących się w znanych, dużych miastach jest na tyle duża, że przy odrobinie chęci można do woli wybierać tak, by w końcu wybrać. Im bardziej rozbudowany komis, tym więcej samochodów dostępnych na sprzedaż i, oczywiście, więcej kupujących. W niektórych placówkach ceny są bardzo niskie w niektóre dni tygodnia, w inne wyższe, odpowiednio więc postępując można korzystnie sprzedać i kupić. W auto komisie w Strzegomiu niemalże bez problemów daje się nabyć pojazdy z drugiej ręki w doskonałym stanie lub do takiego stanu doprowadzone. Nie brakuje również bardzo już zużytych samochodów, które nadają się np. do kupienia na części za przysłowiowy bezcen. Jak więc widać, można w krótkim czasie wyposażyć się w dobre auto lub zyskać materiał do warsztatu.

auto komis w Strzegomiu - jaki najlepszy

Auto komis w Strzegomiu – co warto wiedzieć

Niektórzy regularnie udają się do auto komisu Strzegom, mając zamiar wypatrzyć jakieś wyjątkowe okazje. Taką okazją jest każdy samochód, którego cena nie wskazuje na tak dobry stan. Stali klienci wiedzą, kiedy mogą spodziewać się ciekawych dostaw i umieją doskonale weryfikować pojazdy. Osoby, które chcą korzystnie kupić, a nie mają zbyt wielkiego pojęcia o motoryzacji, odwiedzają auto komis Strzegom w towarzystwie bardziej doświadczonych znajomych. W ten sposób udaje im się ominąć pewne pułapki, czyli np. zrezygnować z pozornie korzystnej oferty, która została stworzona specjalnie w celu maksymalizacji zysków za coś mało wartościowego. Komisy tworzą ludzie, więc całkiem naturalne jest, że część sprzedających zechce dorobić się nie do końca uczciwie. Warto zachować czujność w związku z taką możliwością i sprawdzać np. czy deklarowany stan niektórych pojazdów jest faktycznie taki dobry. Jeśli komuś brak doświadczenia, dobrym pomysłem jest wynajęcie własnego mechanika.

Wina, które świetnie sprawdzą się latem

0
Wina, które świetnie sprawdzą się latem

Wino może być doskonałym trunkiem także na lato. Jak wybrać to, które idealnie sprawdzi się podczas gorących dni?

Emolient w walce z przesuszoną skórą

0
emolienty

Twoja skóra jest przesuszona, odwodniona i podrażniona? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup emolientu – czyli preparatu silnie natłuszczającego, pozostawiającego na skórze warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernej utracie wody.

Emolienty – sposób na zdrową skórę

Emolienty to substancje natłuszczające szeroko wykorzystywane w kosmetyce. Idealne dla osób z problemem nadmiernie przesuszającej się skóry, polecane są szczególnie osobom z AZS. Emolienty pozostawiając na skórze tłustą warstwę (tzw. warstwa okluzyjna), skutecznie ogranicza odparowywanie wody z naskórka, dzięki czemu przesuszone partie ciała pozostają odpowiednio nawilżone.

Działanie emolientów zawartych w kosmetykach W obszarze emolientów wyróżniamy m. in.:

  • emolienty natłuszczające – pozostawiają one na skórze warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernej utracie wody; przykładem takiego emolientu może być tradycyjny olej roślinny, który znajdziemy na wyposażeniu każdej kuchni;
  • emolienty blokujące – skutecznie blokują kanaliki znajdujące się w warstwach skóry co ma na celu uniemożliwienie wydalanie nagromadzonej wody (utracie nawilżenia);
  • emolienty wygładzające – ich zadaniem jest wyrównanie struktury powierzchni skóry, efektem ich stosowania jest niesamowicie gładka i miękka skóra, stanowią one również bazę pod inne kosmetyki;

Samo dobro

Emolienty znajdują się w różnego rodzaju maściach, olejach i kosmetykach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.

Preparaty, w których składzie znajdują się emolienty ze względu na ich działanie i sposób aplikacji można podzielić na:

  • lotiony, spraye, mgiełki – działają na powierzchni skóry, skutecznie zabezpieczając ją przed nadmierną utratą wody; efekt ich działania jest krótkotrwały, przeznaczone do stosowania w razie potrzeby np. w trakcie upałów, po zabiegu kosmetycznym itp.;
  • maści natłuszczające – przeznaczone głównie do skóry twarzy i nadmiernie przesuszających się partii ciała, pozostawiają na skórze warstwę ochronną, zapobiegającą odparowywaniu wody z warstw skóry;
  • kremy, emulsje, balsamy – produkty te jednocześnie natłuszczają, zatrzymują wodę w naskórku i wygładzają skórę a także dodatkowo dzięki obecności specjalnych składników „przyciągają wodę z otoczenia”.
  • jak działają emolienty i czy są dobre dla wrażliwej skóry

Humektanty i emolienty

Dobry kosmetyk nawilżający powinien w swoim składzie zawierać emolienty i humektanty. Są to substancje, które nawilżą Twoją skórę ale także przywrócą jej dawny wygląd i zabezpieczą przed nadmiernym przesuszaniem.

Humektanty to higroskopijne substancje nawilżające, wykazują właściwości zatrzymywania wody i „przyciągania” jej z otoczenia. Działając w obrębie rogowej warstwy naskórka.

Substancje te pozyskują wodę z głębokich warstw skóry oraz z otoczenia. Stosując humektanty nawilżamy jedynie te miejsca, na których nałożony został preparat.

Do rodziny humektantów należą m.in.: gliceryna, glikol propylenowy, pyrolidonowy kwas karboksylowy i jego pochodne, sorbitol.

Wyróżniamy również naturalne humektanty, są to: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik, aloes a także miód.

Najbardziej popularne emolienty obecne w kosmetykach to przede wszystkim: trójglicerydy, wosk, parafina, silikony, estry oraz oleje roślinne.

Skład kosmetyków konieczny do odpowiedniej weryfikacji

Najlepsze będą te produkty, które mają jak najmniejszą ilość składników obecnych w składzie. Niestety są też takie składniki na które zależy zwracać szczególną uwagę, zwłaszcza jeżeli jesteś osobą, której skóra ma skłonności do zapychania się i występowania stanów zapalnych w postaci wyprysków.

Jest to m.in. popularny isopropyl palmitate czyli ciekły wosk wykorzystywany do produkcji kremów i pomadek, parafiny, trójglicerydy. Substancje te ułatwiają rozprowadzanie preparatu, skutecznie zabezpieczają go przed odparowaniem ale też są częstą przyczyną powstawania zaskórników i wyprysków.

 

Zniżka na zakupy w zamian za lojalność konsumencką

0
Zniżka na zakupy w zamian za lojalność konsumencką

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się zakupy w sieci. Jedni wybierają je ze względu na wygodę, inni brak czasu. Nie będziemy zdecydowanie otwierać tutaj debaty odnośnie tego, który sposób zakupów jest lepszy, jednak siłą rzeczy artykuł będzie dotyczył sprzedaży internetowej. Jego głównym tematem będą kupony rabatowe na zakupy internetowe, które to są dobra okazją do zaoszczędzenia pieniędzy, ale i bycia zrobionym w przysłowiowego konia. Mamy nadzieję, że uda nam się podpowiedzieć czytelnikom w jaki sposób dotrzeć do działających kuponów rabatowych na zakupy internetowe.

Skąd pozyskać kupony na zniżki?

Wyjść jest kilka, jednak podstawowa zasada to determinacja i wytrwałość. W sieci znajdziemy całe mnóstwo niedziałający kuponów rabatowych na zakupy internetowe, które albo ktoś już wykorzystał, albo w rzeczywistości nigdy nie istniały. Sklepy zabezpieczają się na wypadek nieuczciwości klientów, dlatego generują zazwyczaj kupony jednorazowego użytku. Korzystający często o tym nie wiedząc wklejają wykorzystane już kody chcąc pomóc innym, jednak jaki skutek ma taka dobroduszność możecie się domyślić sami. Z kuponami rabatowymi na zakupy internetowe można spotkać się na różnego rodzaju stronach internetowych, które zostały specjalnie do tego powołane. Wpisują w wyszukiwarce odpowiednie frazy uda nam się dotrzeć do serwisów, gdzie znajdziemy kody rabatowe do najpopularniejszych sklepów i sieciówek prowadzących sprzedaż w Internecie. Trzeba jednak wiedzieć, że jak wszędzie i tutaj znajdą się „fejkowe” kupony rabatowe na zakupy internetowe, które nie zadziałają. Jeżeli jednak poświęcimy chwile na przegrzebanie tych stron, jesteśmy przekonani, ze ostatecznie uda się dotrzeć do interesującej nas promocji.

Marki chętnie rozdają kody, ALE…

Kuponów rabatowych na zakupy internetowe warto szukać również u samego źródła, czyli na stronach i profilach w mediach społecznościowych marek i sklepów. Te, najczęściej ze względu na specjalne okazje tj. dzień dziecka, pierwszy dzień wiosny, walentynki itp. oferują zniżki oraz rozdają kupony rabatowe na zakupu internetowe dla swoich klientów. Korzystanie z tego typu przywileju to bardzo dobry pomysł, aby obniżyć wartość swoich zakupów i cieszyć się z wybranych przedmiotów, za które zapłaciło się mniej. Oczywiście wymaga to od użytkownika minimalnego zaangażowania, gdyż jak wiemy nic nie jest za darmo, jednak chyba ta chwila przeszukania serwisu, czy wykonania aktywności, o którą prosi sklep jest sprawiedliwą zapłatą za zniżkę, jaką otrzymujemy na podstawie wykorzystanego kuponu rabatowego na zakupy internetowe.

Skurcze macicy – rodzaje skurczów macicy w ciąży

0
skurcze ciążowe macicy

Skurcze macicy są cechą fizjologiczną kobiety ciężarnej po 20 tygodniu ciąży. Rejestracja skurczów macicy w ciąży umożliwia wykryć zaczynający się poród, a również zweryfikować stan płodu w badaniu kardiotokograficznym. Skurcz macicy powoduje wzrost ciśnienia wewnątrzowodniowego.

Fizjologia skurczów macicy

Miarą aktywności macicy jest ilość występujących skurczów. Po przejściu wartości 2,66 kPa, skurcz macicy jest wyczuwalny palpacyjnie oraz powoduje u kobiety ucisk.

Można wyróżnić dwa typy skurczów ciążowych:

•pierwszy spośród nich cechuje się nieskoordynowanymi skurczami powodującymi wzrost ciśnienia o niewielkiej amplitudzie. Pojawiają się z dość wysoką częstotliwością po 20 tygodniu ciąży, swoistymi falami, to ich nazwa − fale Alvareza.
•drugi rodzaj skurczów ciążowych wspomina już trochę skurcze porodowe. Z tą różnicą, iż ich skuteczność jest delikatniejsza od skurczów porodowych i pojawiają się w dłuższych odstępach czasu. Noszą nazwę skurczów Braxtona-Hicksa.
Na blisko trzy tygodnie przed porodem kobieta może zacząć śledzić u siebie nowe nieregularne skurcze. Mogą one być zintegrowane z obniżonym dnem macicy a jej dużymi przygotowaniami do mającego nastąpić porodu. Fizjologia tychże skurczów okazuje się pobolewaniem w podbrzuszu. Są toż skurcze obniżające, a ich znaczeniem jest wzmocnienie procesie optymalnego składania się płodu. Kontynuację tego czasie przejmują skurcze przepowiadające. Po 38 tygodniu siła skurczów przepowiadających może mieć dla kobiety odczuwalna w sposób dotkliwy. Czynnikiem tego jest ciśnienie wewnątrzmaciczne przekraczające 6 kPa, które powoduje ucisk.

skurcze macicy w czasie ciąży co oznaczają

Przeznaczenie skurczów macicy

Część kobiet radzi sobie w chwili nastąpienia tego rodzaju skurczów intuicyjnie, ćwicząc oddychanie czy zmieniając dotychczasową pozycję. Zresztą to, iż podczas zmiany pozycji odczuwalność skurczów maleje, różni je z skurczów porodowych, które z upływem czasu rozwijają się. U pewnych kobiet natomiast, odczuwalność skurczów przepowiadających przekracza ich indywidualną wytrzymałość na ucisk. A im bliżej porodu, tym częstotliwość skurczów uczy się. Kończą się one skurczami wstawiającymi, w trakcie których u dobrze ułożonego płodu jest dobra możliwość wstawienia główki do przewodu rodnego. W trakcie nastąpienia skurczów macica wydaje się prosta oraz rozwija się na krótki czas. Choroby bólowe, które pojawiają się w trakcie występowania skurczów, kobiety czują indywidualnie. Zdarza się, iż ucisk promieniuje w strefy lędźwiowe, co niepokoi ciężarną. U większości kobiet skurcze w ciąży są porównywane do bóli miesiączkowych lub daj nie są odczuwalne. Wszystko zależy od różnic osobistych oraz innej wrażliwości na tego typu dolegliwości. Radzenie sobie z uciskiem, podobnie jak radzenie sobie ze stresem jest funkcjonalną oraz odpowiednią umiejętnością, którą warto poznać, szczególnie wydając się do porodu. Matka natura wyposażyła kobietę w normalną zdolność odpowiedzi w chwili, gdy zaczyna się poród. Wystarczy, iż wsłuchasz się w swoje ciało, zaufasz sobie samej oraz intuicyjnie podejmiesz działania, które pomogą ci przejść pomyślnie przez wszystkie części porodu. Na tyle tej długiej drogi spotka cię to, na co czekałaś przez ostatnie dziewięć miesięcy – twoje dziecko.

Jak zapewnić seniorowi odpowiednią opiekę?

0

Starość Panu Bogu nie wyszła. Czasami ta prawda dosięga nas w najmniej spodziewanym momencie. Czy rzeczywiście tak jest? Trudno wyrokować. Nietrudno jednak powiedzieć, że czasami znalezienie dobrej opieki nad osobami, które samodzielnie już nie mogą funkcjonować jest bardzo trudne. Jak to zrobić skutecznie i z korzyścią dla wszystkich?

Błonnik w diecie – jak z nim nie przesadzić?

0
błonnik w diecie

Co wiesz o błonniku? Pomaga schudnąć, a dieta bogata w błonnik jest zdrowsza. Ok, ale czy wiesz, że jego nadmiar może szkodzić? Czy wiesz, że do prawidłowego działania potrzebne jest odpowiednie nawodnienie? Oto kompendium wiedzy o błonniku. Błonnik pokarmowy, inaczej włókno pokarmowe jest bardzo ważnym składnikiem diety. Ma bardzo wiele zalet, przez co pozytywnie wpływa na zdrowie i sylwetkę. Jednak tak jak w przypadku każdego składnika pokarmowego jego nadmiar może szkodzić i być groźny.

Źródła błonnika pokarmowego

Do jego głównych źródeł należą suche nasiona roślin strączkowych, warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste. Jeśli chcesz dostarczyć sobie źródeł błonnika dieta powinna uwzględniać produkty pełnoziarniste nieoczyszczone, np. płatki owsiane, mąkę razową, razowe pieczywo, brązowy ryż, kaszę gryczaną. Większą ilość błonnika mają owoce i warzywa surowe, niepoddane obróbce termicznej, nieobrane ze skórki. Jeśli Twoja dieta powinna ograniczać jego spożycie, powinnaś jeść jasne pieczywo pszenne, z warzyw i owoców możesz przygotowywać musy, możesz je gotować, piec. Dzienne spożycie błonnika dla osób dorosłych i zdrowych powinno wynosić 27-40g.

Za co odpowiedzialny jest błonnik?

Przede wszystkim reguluje pracę przewodu pokarmowego, pomaga w walce za zaparciami, biegunką i bólami towarzyszącymi hemoroidom. Długotrwałe spożywanie błonnika przyspiesza przemianę materii, wprowadza nasz metabolizm na wyższe obroty i przez to pomaga w kuracjach odchudzających. Ponadto, obniża poziom złego cholesterolu we krwi i reguluje poziom glukozy. Podsumowując – błonnika nie możemy sobie odpuścić. Po spożyciu błonnik pęcznieje w naszym żołądku, co pozwala zaspokoić głód na dłuższy czas. Jeśli walczysz z otyłością lub po prostu dbasz o sylwetkę – wprowadź do jadłospisu produkty wysoko błonnikowe takie jak: otręby, ciemne pieczywo razowe, owoce (szczególnie śliwki, porzeczki, jabłka), warzywa strączkowe, czyli fasolę, groch.

jak nie przesadzić z błonnikiem i dlaczego

Zalety błonnika

Błonnik zwiększa wydzielanie soków trawiennych, przyspiesza perystaltykę jelit, przez co zwiększa się ilość wypróżnień, dlatego jest tak ważny w walce z zaparciami. Jednak konieczne jest pamiętanie o regularnym spożywaniu wody mineralnej. Jeśli o to nie zadbasz Twoje problemy z wypróżnianiem mogą się jeszcze nasilić. Błonnik może wychwytywać toksyczne związki w naszym organizmie, dzięki czemu nie zostaną one wchłonięte przez jelito. Jest też ważnym składnikiem diety przeciwnowotworowej oraz diety w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Zmniejsza stężenie cholesterolu oraz zwalnia wchłanianie glukozy. Dzięki niemu indeks glikemiczny produktów jest niższy. Przy prawidłowym nawodnieniu pęcznieje w jelitach, zwiększając uczucie sytości. Zmniejsza także kaloryczność diety.

Skutki nadmiaru błonnika

Jego nadmiar może podrażniać jelita oraz doprowadzać do biegunek, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Powodują odwodnienie organizmu, traci on wodę oraz ważne dla swojego funkcjonowania elektrolity. Może powodować zmniejszanie wchłaniania wapnia, żelaza oraz cynku. Należy go unikać w jednostkach chorobowych, w których zalecana jest dieta łatwostrawna.

Umiar, umiar i jeszcze raz umiar

We wszystkim należy zachować umiar. Błonnik ma pozytywne działanie. Jednak nie należy przesadzać z jego spożywaniem. Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych i możesz spożywać jego zalecane ilości, to zdrowa i zbilansowana dieta z pewnością Ci ich dostarczy.